Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Peter Lynn Uniq 2016

Quad-action-5.jpg

Po sukcesie jaki osiągnął Flysurfer modelem Peak, producenci latawców skierowali swój wzrok w stronę konstrukcji miękkich, opartych tylko o jedną warstwę materiału. Latawce te, kojarzą się ze znanymi i popularnymi wśród majsterkowiczów Nasami, są jednak bardziej zaawansowane technologicznie.

Również Peter Lynn postanowił stworzyć nową latawcową rodzinę. Tak powstała seria Uniq, w obrębie której znajdziemy trzy modele - Play, TR oraz Quad.

Seria latawców Uniq oferuje prostotę oraz łatwość użytkowania na każdym poziomie zaawansowania. Możesz spodziewać się zaskakującej siły pociągowej już w najniższych warunkach wiatrowych. Uniq są stabilne i niezawodne, zastosowanie intuicyjnego sterowania ułatwia poznanie okna wiatrowego. Latawce poprzez konstrukcję single skin zajmują niewiarygodnie mało miejsca po złożeniu. W dodatku są o wiele lżejsze w porównaniu do tradycyjnych konstrukcji. Niska waga latawca to nie tylko zaleta w transporcie, użycie mniejszej ilości materiału wpływa znacząco na wydajność i zakres wiatrowy. Oszacowano, że latawce single skin są bardziej wydajne od klasycznych konstrukcji aż o 40-60%.

Nie bez znaczenia jest również odporność tego typu konstrukcji na uszkodzenia. W klasycznym latawcu komorowym, największe zniszczenia powoduje uderzenie wlotami powietrza prosto w ziemię lub śnieg. W takiej sytuacji ciśnienie powietrza wewnątrz komór radykalnie rośnie. Jeśli mamy konstrukcję jednowarstwową, nie mamy komór, nie mamy problemu. W czasie uderzenia skrzydłem o ziemię, latawiec się po prostu składa. Nic złego się nie dzieje. No chyba, że wylądujemy na krzewie róży, albo ogrodzeniu z drutu kolczastego...

Uniq-Play-3.jpg

Play, to najprostszy model. Latawiec wyposażono w dwie linki oraz strapy. Ten 2-linkowy latawiec sportowo rekreacyjny z powodzeniem może służyć praktycznie dla każdego. Czysta zabawa z poskramiania wiatru gwarantowana. Można by powiedzieć, że w małym pokrowcu drzemie niesamowita zabawa dla całej rodziny. Play dostępny jest w rozmiarach 1, 1.5 oraz 2 m

Uniq_TR06.jpg

TR wyposażono w trzy linki oraz specjalny bar. Dzięki trzeciej lince mamy możliwość bez wysiłkowego restartu po ewentualnym użyciu systemu awaryjnego czy uderzeniu w ziemię. Środkowa linka to także ogromne bezpieczeństwo podczas nieoczekiwanych zdarzeń. Wystarczy puścić bar, a latawiec opadnie delikatnie nie generując mocy. Uniq TR doskonale nada się jako napęd do buggy, mountainboarda, longboarda czy też łyżew. Będzie to doskonała pozycja przed wejściem na pełnowymiarowe skrzydła do uprawiania landkitingu, snowkitingu czy też kitesurfingu. Model TR dostępny jest w rozmiarach 1.5 oraz 2.5 m.

No-cells.jpg

Quad jest największym i zarazem najbardziej zaawansowanym latawcem serii Uniq. Latawiec został stworzony w konstrukcji fullpower 4-linkowej sterowanej manetkami. Będzie to doskonała pozycja trakcyjna do przemieszczania się na wszelkiego typu sprzęcie pod nogami. Latawiec sprawdzi się szczególnie jako napęd do buggy.

Modele z serii Uniq dostępne są w sklepie Latawki.pl 

You must install Adobe Flash to view this content.
tlokitepedia