Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

HQ Powerkites Zeekai 2016

zeekai_3.jpg

Zeekai to pierwszy, tak radykalny depower od HQ. Wysokie AR, ultralekkie materiały, olbrzymia moc i niesamowita prędkość. Latawiec powstał specjalnie po to, aby bezpośrednio konkurować na śniegu z Flysurferem Sonic FR czy Ozone Chrono. Z niecierpliwością wyczekujemy chwili, kiedy zobaczymy Zeekai na niebie w najbliższej edycji Snowkite Masters oraz Ragnarok.

HQ nie szło w tym przypadku na kompromisy. Mając doświadczenie w konstrukcji ostrych fullpowerów do ścigania się, postanowiło stworzyć latawiec, który pozwoli na bardzo szybką jazdę na nartach czy snowboardzie. 

Trzeba pamiętać, że o ile w racebuggy zmiana rozmiaru latawca nie nastręcza problemów, wystarczy podjechać do bazy, zaparkować szkrzydło wziąć drugie i jazda, o tyle na śniegu zmiana latawca to prawdziwa udręka. Właśnie dlatego do snowkite najczęściej wybierane są latawce z depowerem. Niestety większość dostępnych na rynku konstrukcji to konstrukcje freeride`owe, które generują świetny ciąg, ale są stosunkowo wolne i nie pozwalają na rozwijanie dużych prędkości, albo konstrukcje freestyle`owymi, które są szybkie, ale nie generują takiego ciągu na krawędzi okna, żeby można było ostro powalczyć.

 

Tu pojawia się Zeekai. Latawiec o dużym AR, świetnie idący na wiatr i wręcz krzyczący do nas "SZYBCIEJ, SZYBCIEJ, SZYBCIEJ". HQ trzeba przyznać odrobiło lekcje. Lekki materiał ripstop 20D, supercienkie linki uzdy, kształt skrzydła wpadający w C. Wszystko to złożone razem, okraszone elegancką czystą grafiką, dało wyjątkowo interesujący model latawca. 

Co ciekawe, HQ nie poszło śladami Ozone czy Flysurfera. Zeekai jest latawcem otwarto komorowym. Naszym zdaniem, taki wybór może być uzasadniony faktem, iż start takiego latawca jest znacznie szybszy i nie wymaga odczekania, aż całe skrzydło wypełni się powietrzem. Dodatkowo w warunkach zimowych, składanie latawca otwarto komorowego jest znacznie łatwiejsze i mniej kłopotliwe, niż w przypadku konstrukcji zamkniętej. Nie mówiąc już o usuwaniu śniegu z komór. Pozostaje tylko kwestia wykorzystania na wodzie. Niestety tu raczej bylibyśmy sceptyczni i bez asekuracji nie polecilibyśmy otwartej komórki na wodę. Chociaż dla bardzo doświadczonego zawodnika, do startu w wyścigach kitesurfingowych? Kontrowersyjnie, ale czemu nie?

Warto wspomnieć, że konstrukcje tego typu charakteryzują się nie tylko rewelacyjnie oddawaną mocą i reakcją na bar, ale również pozwalają na oddawanie bardzo długich i wysokich skoków. Zapowiada się więc ciekawa opcja dla fanów Big Air i dobrego Oldschoola.

zeekai_zakres_wiatrowy.jpg

Zeekai dostęny będzie w rozmiarach 10, 13, 16 oraz 19 metrów. Wszystkie rozmiary wyposażone mają być w 22 metrowe linki oraz 55 cm bar.

HQ Powerkites Zeekai 2016 dostępny jest już w sklepie Latawki.pl

IMG_2170.jpg

tlokitepedia