Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Kitech Fly!4 recenzja czytelnika

KITECH FLY! 4 - latawiec dla wymagających

Jakiś czas temu w moje ręce wpadł zamknięto komorowy latawiec firmy KITECH model FLY! 4.

Jego przeznaczenie to freeride i frestyle. Miałem przyjemność testować model w rozmiarze 15 m2 jako użytkownik o masie 85 kg. Pogoda pozwoliła mi, na sprawdzenie możliwości skrzydła przy różnych prędkościach wiatru, od 12 do 22 węzłów, o różnej charakterystyce równości.  

kitech_fly4_5.jpg

Samodzielny start latawca jest niezwykle prosty i bezpieczny, przed tym należy jednak porządnie napełnić go powietrzem. Lądowanie w pojedynkę przy silniejszym wietrze wymaga użycia zrywki po czym skrzydło rozprostowuje się nie generując żadnej mocy. Gdy mamy jednak pomocnika lądowanie przebiega jak w każdej komórce - szybko i bezproblemowo. (Głów nie ucina :) )

Właściwości lotne FLY’a 4 zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie. Jest to latawiec dający bardzo dużo mocy a zarazem przyzwoicie reagujący na szkwały. Kitech na nierównym wietrze zachowuje się przewidywalnie i wykazuje dużą stabilność dając nam tym samym poczucie bezpieczeństwa.

kitech_fly4_2.jpg

Ostrzenie w tym przypadku wypada znakomicie zarówno na lądzie jak i na wodzie. Szybkość (15 m2) znowu zaskakuje pozytywnie patrząc przez pryzmat latawców komorowych oraz jego rozmiaru. Nie jest on najszybszy, ale wcale nie wolny, tak samo jest z siłami na barze, nie są one duże, ale małymi bym ich nie nazwał (zaznaczam tu jednak, że testowałem rozmiar 15 m2). To wszystko daje nam uczucie zrównoważenia i przewidywalności, po czasie, nie wymagając od nas poświęcania zbyt wielkiej uwagi na to co robi skrzydło podczas jazdy. Pamiętajcie jednak, że na nierównym wietrze warto mieć skrzydło na oku.

Fly! 4 daje nam konkretną windę oraz potężny hangtime, co czyni go profesjonalną maszyną do freestyle, umożliwiając nam duży postęp w nauce nowych trików. Pragnę tu wtrącić jeszcze kilka słów o windzie, a mianowicie jest to jego wielka zaleta. Fly4 w górę ciągnie szybko i jednostajnie dając nam dużo czasu na wykonanie triku, po czym z wielkim spokojem odstawia nas z powrotem na ziemię. W mojej ocenie to godna konkurencja dla Flysurfer Speed.

kitech_fly4_1.jpg

Jakość wykonania jest na najwyższym poziomie. Sam latawiec stworzony jest z bardzo dobrej jakości materiałów, przez uznanego producenta paralotni, który bardzo pozytywnie zaskoczył landkiterów swoim produktem.

Czasza posiada średnio skomplikowaną uzdę z systemem bloczków. Jeśli podczas składania skrzydła poświęci się minimum uwagi linkom uzdy, nic się nie ma prawa poplątać. A nawet jeśli zdarzy się, że jakaś linka się o coś zaczepi, to rozplątanie nie jest trudne.

kitech_fly4_6.jpg

Bar wykonany z karbonu z popularnym i bardzo prostym w obsłudze chickenloopem KISS. Sam drążek wygodny i dobrze leży w ręce. Klamra trymera sprawdzona, bardzo popularny system - trzyma dobrze. Zestaw bez problemu mieści się w zgrabnym i niewielkim, a co za tym idzie poręcznym plecaku .

kitech_fly4_plecak.jpg

Podsumowując Kitech Fly 4 to latawiec dla średniozaawansowanych oraz zaawansowanych kiterów ceniących jakość produktu, dużo mocy oraz stabilność i przewidywalność podczas użytkowania.

Zalety:
+Wszechstronność(woda, ląd, śnieg)
+Solidne materiały i bardzo dobra jakość wykonania
+Łatwość obsługi
+Winda i noszenie
+Przewidywalność

Wady:
- Zastosowanie rzepów w miejscach do spuszczania powietrza nie jest najlepszym rozwiązaniem, jak wiadomo rzepy choć są lekkie mają swoją żywotność.

W skład zestawu RTF wchodzi:

Model ten jest dostępny w następujących rozmiarach 6, 9, 12, 15,19m2.

Latawiec Kitech Fly! 4 jest dostępny w sklepie Latawki.pl

 

 Recenzję nadesłał: Marcin Kalafus

Recenzja stanowi subiektywne zdanie naszego czytelnika

tlokitepedia