Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Wybór snowboardu

Snowkite to wielka różnorodność możliwości. Warstwa śniegu, przykrywająca łąki, pola czy jeziora, pozwala na wykonywanie bardzo długich halsów i jeżdżenie w miejscach niedostępnych w lato. 

Jeśli zastanawiasz się nad snowkite, masz do wyboru narty lub snowboard. Różnica w jeździe jest dość znacząca musisz się więc najpierw zastanowić, czy bardziej interesuje Cię prędkość, czy raczej skakanie.

Oczywiście zarówno na nartach jak i snowboardzie można skakać. Podobnie obie opcje świetnie sprawdzają się do freeride`u. 

Marząc o prędkości, wyciąganiu się latawcem w górę, a następnie zlatywaniu z niej zdecydowanie lepszym wyborem będą narty. Chcąc natomiast skakać, zdecydowanie łatwiej będzie na snowboardzie.

Na tym ostatnim się teraz skupimy, bo nie każdy snowboard będzie odpowiedni do snowkite.

Snowboard do Freeride/Freestyle

Raczej nie wybieramy deski na snowkite stricte myśląc konkretnie o freeride czy freestyle. Zdecydowanie jednak rozglądamy się za deską freestyle. W przypadku połączenia z latawcem, deska taka sprawdzi sie praktycznie w każdych warunkach i pozwoli na swobodną jazdę oraz skakanie. 

snowboard-camber-rocker1.jpg

Spróbujmy w kilku punktach wymienić czym powinna charakteryzować się idealna deska na snowkite:

Coraz więcej producentów zaczyna umieszczać w swojej ofercie deski stricte do snowkite. Deski takie mają specjalnie wyprofilowaną krawędź pod piętami, dzięki czemu świetnie trzymają kierunek, bez tendencji do przeostrzania. Przykładem takiej deski jest Nobile NHP Snowkite

2014_Nobile_Snowkite_NHP.jpg

Snowboard do Race 

Miłośnicy szybkiej jazdy znajdą coś i dla siebie! Wyścigi snowkite to dość nowy trend w naszym kraju. Jeśli jednak spojrzymy na temat globalnie, zauważymy, że na całym świecie coraz chętniej organizowane są wyścigi na zamarzniętych jeziorach, często przykrytych bardzo skąpą warstwą śniegu. W tym momencie pojawiają się producenci z deskami stricte do wyścigów z latawcem! 

Deski takie są bardzo długie (ok 200 cm), dość szerokie i mają praktycznie minimalne taliowanie. Dzięki temu pozwalają na pokonywanie ogromnych odległości zachowując niesamowitą prędkość i będąc praktycznie nie wrażliwym na zwiewanie z wiatrem. Deski takie pozwalają również niesamowicie ostrzyć na wiatr (w porównaniu do tradycyjnej deski) zachowując bardzo dużą prędkość jazdy. 

Przykładem takiej deski jest Nobile RC 2000, które zdobyło nagrodę ISPO 2014/2015 za najlepszy produkt Snowkite.

2014_Nobile_Raceboard_TSAR.jpg

tlokitepedia