Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Pogodynka.pl

pogodynka.pngPogodynka.pl jest jednym z najpopularniejszych w Polsce serwisów pogodowych. Tworzony jest przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wykorzystując modele pogodowe COSMO i GFS7.

Prognoza pogody bardzo często się sprawdza, szczególnie dla obszarów blisko dużych miejscowości, można więc posiłkować się danymi w niej zawartymi do planowania wypadów. Niestety prognoza jest podana w 3 godzinnym przedziale czasowym, więc sugerujemy potwierdzić ją jeszcze w przynajmniej jednym serwisie pogodowym.

Serwis jest bardzo czytelny i przejrzysty. Wystarczy na stronie głównej podać w wyszukiwarce interesujące nas miasto, a następnie wybrać je z wyświetlonej poniżej listy. Następnie otrzymamy prognozę synoptyczną (dla dużych miast) lub od razu 16-to dniową. Nas interesuje prognoza na najbliższe 2 dni. Jest ona wyrażona w postaci wykresu i tabeli. Przedział czasowy to 3 godziny. 

Najważniejsze informacje na prognozie pogodynka.pl

pogodynka-wykres.JPG

Patrząc na wykres od góry, mamy zobrazowane piktogramami zachmurzenie dla danych godzin (1) oraz czerwoną linią temperaturę powietrza (2). Poniżej mamy wykres zmiany ciśnienia atmosferycznego (3) dzięki czemu wiemy czy zbliża się niż bądź wyż. Ostatnim i najważniejszym dla nas parametrem, jest prędkość i kierunek wiatru (4). Pogodynka podaje prędkość wiatru w m/s co jest dla nas bardzo wygodną miarą.

Aby czuć się pewnie na spocie polecamy zakup wiatromierza oraz rękawa wiatrowego!

tlokitepedia